DANIŞMA KURULU

Tal Garih

2010 yılından bu yana Alarko bünyesinde çeşitli görevlerde bulunmuş olan Tal, şu an Alarko Şirketler Topluluğunda Stratejik Planlama Müdürü olarak görev yapmaktadır. Öncesinde Alar-ko’nun Turizm ve Enerji Gruplarında Operasyon, Yenilenebilir Enerji ve İş Geliştirme alanla-rında uzmanlaşmıştır. Ayrıca, Bahçeşehir Üniversitesi Yüksek Lisans Okulu Yönetim Kurulu Üyesi ve Öğretim Görevlisi olmakla beraber Dış Ekonomik İlişkilerden Sorumlu İstanbul Eko-nomi Zirvesi İcra Kurulu Başkan Yardımcısı, Yenibirlider Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, İN-GEV (İnsani Gelişme Vakfı) Üst Kurul Üyesi, GEN Türkiye (Global Entrepreneurship Net-work) Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi, SEY (Semra Enver Yücel Vakfı) Danışma Kurulu Üyesi, AIPA (Yapay Zeka Politikaları Derneği) Danışma Kurulu Üyesi, ve Veri Analitiği Altyapısı Çözümleri sağlayan Partner Republic Şirketinin Danışma Kurulu Üyesidir.

1985 doğumlu Tal, 2007 yılında Virginia Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler ve Psikoloji Bö-lümlerinden çift ana dal yaparak mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini New York Üniversi-tesi, İşletme ve Politika alanlarında onur listesine girerek 2010 yılında tamamlamıştır.
Üniversiteden mezun olduktan sonra Washington DC ve Brüksel’de danışmanlık firmalarında uluslararası arenada Türk şirketlerinin Avrupa’ya ve Amerika’ya doğru genişleme çabaları sü-reçlerinde çalışmalar yürütmüştür.

Teknoloji bilimi, fütürizm, jeo-politika, yenilenebilir enerji, ekonomik küreselleşme, yönetimsel psikoloji ve felsefe ilgi alanlarını oluşturmaktadır.

İngilizce, Türkçe ve İbranice bilen Tal’in hobileri arasında yoga ve kung fu bulunmaktadır.