Genç Girişimciler Yarışması

Fikriniz mi var?

Nereden başlamanız gerektiğini mi bilemiyorsunuz?

Başlasak da sesimizi nasıl mı duyuracağız diyorsunuz?

Sesinizi, SEY Vakfı olarak duymaya hazırız!

Bu yıl ilkini düzenlediğimiz “Genç Girişimciler Yarışması” ile Türkiye ve KKTC’de yaşayan lise öğrencilerinin yenilikçi, sürdürülebilir fikirlerini gün yüzüne çıkartıyoruz. Her yıl düzenli olarak gerçekleştireceğimiz “Genç Girişimciler Yarışması” ile amacımız lise öğrencilerinin fikirlerine, cesaretlerine ve motivasyonlarına destek olmak.

“Genç Girişimciler Yarışması”na kabul edilecek projelerin “Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına” uyumlu olması katılım şartlarımızın başında geliyor. Çünkü 17 ayrı amacın günlük hayatta uygulanması ile kaynaklarımızın daha uzun ömürlü olacağının bilincindeyiz. “Genç Girişimciler Yarışması” ile liseli gençlerimizin bu 17 amacı herkese anlatacağını biliyoruz.

Her yıl düzenlenecek bu yarışmanın bir sınırı yok. Hayal gücü, azim ve yeteneğin bir araya gelmesi ile geleceği şekillendirecek projelerin ortaya acıkacağına inanıyoruz. Liseli gençlerimizin projelerini bir adım öteye taşımaları için onları alanında uzman isimlerle bir araya getiriyoruz.

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen iş insanları ile yapılan mentörlük programları ile de öğrencilerin fikirlerini geliştiriyor, cesaretlerini güçlendiriyoruz!

Projeleri yarışmanın ardından küresel girişimcilik ekosistemine değer katan ve yön veren girişimler oluşmasına destek olan Bahçeşehir Üniversitesi Kuluçka, Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (BAUICE) hayata geçirmek için saklıyoruz*

*İş fikrinin 6769 SMK’ya göre iş fikrinin patentlenebilir niteliklere sahip olması koşulu aranır ve BAUICE’de saklanır.

Biliyoruz ki girişimcilik, cesaret ve motivasyon işi.

Ve inanıyoruz ki bu cesaret gençlikte var!

 

Aklın Gücünden Kuvvetli Olan Tek Şey Kalbin Cesaretidir.

John Forbes Nash